• Jauns

Hortis Eļļas rutks 1kg

4751022874297
5,45 €

Hortis Eļļas rutks 1kg

Hortis Eļļas

5,45 €
Daudzums:

Eļļas rutks ir ātraudzīgs zaļmēslojuma augs, kuru izmanto arī kā nektāraugu. Pieticīgs augs, spēj augt visa veida augsnēs. Iztur salnas līdz -3 C. Auga zaļo masu iear augsnē 10-15 cm dziļumā. Zaļās masas raža veidojas 30-40 dienās pēc sadīgšanas. Zaļmasas ierakšanu veic augu ziedēšanas sākumā, kad tiem ir vislielākā zaļā masa. Ātraudzības dēļ var sēt kā starpkultūru, tādējādi audzēšanas starplaikā no augsnes eļļas rutks uzņem barības elementus, kas citādi varētu izskaloties.

Sēklas sēj no maija līdz septembrim, 2-3 cm dziļumā, tās sadīgst 4-7 dienās pēc izsējas.

Iearot, eļļas rutks uzlabo organisko vielu līdzsvaru augsnē, samazina tās virsējo eroziju, nomāc nezāļu augšanu, kavē to tālāku izplatību, palielina kultūraugu ražu nākamajā sezonā. Eļļas rutks augot izdala fitoncīdus, vielas, kuras ietekmē augsnes nematožu attīstību, aktivizē augsnes mikroorganismus, mazinot augu slimību ierosinātāju aktivitāti, ierobežo kaitēkļu izplatību un traucē to labvēlīgu pārziemošanu.

Izsējas norma: 20-30kg/ha. Sāk ziedēt 60 dienās pēc sējas. Sējot pavasarī un iearot pēc ziedēšanas, izsējas norma var būt 12 kg/ha.

Boxed:

Sticky Add To Cart

Font: